Lista aktualności Lista aktualności

Bieg edukacyjny „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”. Dni Różnorodności Biologicznej Polanów 2018

Ponad 100 uczestników z gminy Polanów i okolicznych miejscowości zgłosiło się do udziału w kolejnych zawodach na trasie „Szlakiem Góry Warblewskiej”, które odbyły się w Polanowie 12 czerwca. Na starcie stanęły najmłodsze dzieci – przedszkolaki, które biegły na 60 m, a także uczniowie klas 1- 3 (200 m) oraz 4 – 6 (300 m) i w czwartej kategorii – uczniowie klas 7 i klas gimnazjalnych (900 m).

W I kategorii 1. miejsce wśród dziewczynek zdobyła Weronika Lisewska (Przedszkole Polanów), 2. miejsce zdobyła Jagoda Lemankiewicz (SP Warcino), 3. miejsce – Lena Drożdż (SP Nacław).

Wśród chłopców wygrał Maksymilian Smoliński (SP Nacław), drugi na mecie był Maciej Majcher (Przedszkole Polanów), trzeci  - Marcel Kaźmierczak (SP Nacław).

W II kategorii wśród dziewczynek najlepsza była Wiktoria Sieradzka (ZS Kępice), druga – Gabriela Moczulska (SP Lejkowo), Dominika Wiechhold (ZSP Biesowice).

Wśród chłopców pierwszy na mecie był Emilian Mosakowski (SP Nacław), drugi – Kornel Smoliński (ZS Biesowice), trzeci – Błażej Piasecki (ZS Biesowice).

W III kategorii wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Milena Czepiel (ZS Kępice), druga na mecie była Kamila Ciesielska (ZS Biesowice), trzecia – Oliwia Majda (SP Lejkowo).

Wśród chłopców pierwszy był Brajan Galicki (SP Żydowo), drugi – Krystian Lis (ZS Kępice), trzeci – Sylwester Łuczak (SP Lejkowo).

W IV kategorii wśród dziewcząt wygrała Agata Sobolewska (SP Lejkowo), druga była Oliwia Żywarowska (ZSP Polanów), trzecia – Maria Stec (ZSP Polanów).

Wśród chłopców – pierwsze miejsce – Wojciech Lebioda (ZSP Polanów), drugie – Konrad Kowalkowski (SP Lejkowo), trzecie – Grzegorz Sominka (ZSP Polanów).

W imieniu nadleśniczego Nadleśnictwa Polanów Jacka Todysa dziękujemy wszystkim za udział, a najlepszym zawodnikom gratulujemy wyników! Do zobaczenia za rok!