Aktualności Aktualności

Powrót

#sprzątaMY polskie lasy z Prezydentem

#sprzątaMY polskie lasy z Prezydentem

Nadleśnictwo Polanów dołączyło 20 września do ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą #sprzątaMY, której inicjatorem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Cieszy na to, że nasze przedsięwzięcie spotkało się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Dołączyli do nas m. in. wychowankowie z MOW w Polanowie, a także podopieczni OREW w Bobolicach. Działaliśmy na terenie Świętej Góry Polanowskiej. Każdy dostał rękawiczki oraz worek, do którego należało wrzucać znalezione śmieci. Na koniec akcji dla wszystkich była kiełbaska z ogniska. 

 

Niestety, worki nie były puste. To oznacza, że odwiedzający nasze lasy goście nie zawsze potrafią się właściwie zachować i zamiast posprzątać po sobie, wyrzucają śmieci, gdzie im wygodnie. Szkoda, że niektórzy - skoro zabrali ze sobą do lasu np. butelkę z wodą, to już nie zabierają  jej stamtąd, gdy jest pusta. To samo z innymi odpadami. Pomyślmy, co by się działo w naszych lasach, gdyby tak każdy z odwiedzających za każdym razem coś po sobie zostawiał na "pamiątkę",  jakieś odpady. Strach pomyśleć... 

 

Akcje, jak ta, są bardzo potrzebne. Uczą nas, także dzieci i młodzież, dbałości o nasze otoczenie, o przyrodę, o las. 

 

Wszystkim, którzy do nas dołączyli, bardzo dziękujemy! 


Nadleśnictwa i inne

 

Polecamy Polecamy